Polska Wiadomości

Rusza marsz w obronie dzieci. Zapraszamy!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś w Sejmie ma odbyć się debata na temat zmiany prawa aborcyjnego w Polsce. Jeden z projektów zakłada dopuszczenie aborcji na życzenie, do 12. tygodnia ciąży, a w sytuacji podejrzenia poważnej choroby lub niepełnosprawności dziecka, możliwe byłoby uśmiercenie go nawet na godzinę przed narodzinami. Tego dnia ulicami Warszawy przejdzie marsz w obronie życia poczętych dzieci.

Rusza marsz w obronie dzieci. W momencie gdy posłowie będą debatować o ustawach dotyczących aborcji ulicami Warszawy przejdzie marsz środowisk pro-life. – Ta debata będzie dotyczyła zniesienia wszelkich ograniczeń dotyczących aborcji. Jeśli te projekty zgłoszone przez lewice przejdą, wówczas faktycznie będziemy mieli w Polsce do czynienia z aborcją na życzenie – mówi współorganizator wydarzenia Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro-Prawo do Życia.

Zgromadzenie rozpocznie się o godzinie 15:00 Mszą Świętą w kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Następnie uczestnicy marszu przejdą pod Sejm.

– Po Mszy świętej zbierzemy się pod pomnikiem Kopernika i po krótkich przemówieniach wystartujr o godzinie 17 marsz. Przejdziemy ulicą: Świętokrzyską, później Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi, przez rondo de Gaulle’a pójdziemy pod Sejm, aby zgłosić nasz sprzeciw wobec planów mordowania poczętych dzieci – dodał Mariusz Dzierżawski.

Polska jest w tragicznej sytuacji demograficznej, a ustawy pro-aborcyjne mogą ją znacznie pogorszyć.

– Rodzi się mniej dzieci niż w Chinach, kiedy była stosowana ta polityka jednego dziecka. W tej chwili w Polsce jest gorsza sytuacja niż wtedy w Chinach, a obecnie rządzący chcą, żeby była absolutna wolność mordowania dzieci poczętych – dodaje Mariusz Dzierżawski.

Organizatorzy zapraszają na marsz wszystkich, którym leży na sercu ochrona dzieci nienarodzonych.

– Najgorszą rzeczą jest bierność. Bo czego potrzeba, by zło zwyciężało? Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili. Dlatego apeluję do wszystkich, którzy chcą stanąć po stronie tych, którzy są mordowani, a sami nie mogą się obronić. To jest nasz obowiązek – podkreśla Mariusz Dzierżawski.

marsz

Marsz w obronie dzieci już w najbliższy czwartek, 11 kwietnia. Początek o godzinie 15 w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie. O godz. 16 zaplanowano wiec przy pomniku Kopernika. Marsz wyruszy o godzinie 17.

Polecamy również: Zaatakowała partnera kością z zupy. Przyczyną dyzmokratyczne wybory

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!