Wiadomości

Ruch Chorzów nie dostanie obiecanych pieniędzy z kasy Miasta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ruch Chorzów nie dostanie transzy 600 tys. zł za działania na rzecz promocji Chorzowa – dowiedział się nieoficjalnie portal TVS News. Urzędnicy, którzy rozliczali sprawozdanie z działań klubu wycenili je na około 150 tys. zł.

To oznacza bardzo duże problemy dla klubu z Cichej. Jeszcze przed południem wiceprezes klubu Marcin Waszczuk był dobrej myśli, bo dotacja z miasta pozwoliłaby między innymi pokryć zaległe wynagrodzenia piłkarzy i pracowników. Przypomnijmy, że wczoraj do klubowej kasy wpłynęło 250 tys. zł od prywatnej firmy, ale to ciągle mało.

Ruch Chorzów miał otrzymać do końca tego roku 4 mln zł z miejskiej kasy. Te miały być wypłacane w transzach do końca roku. Żeby jednak dostać pieniądze Ruch Chorzów musiał wykazać przed urzędnikami, że wywiązał się z zadania, jakim jest promocja miasta poprzez sport. TVS News dowiedział się, że po weryfikacji urzędników okazało się, że działania klubu nie wystarczą na dotację w wysokości 600 tys. zł (chodzi o pierwszą transzę), a jedynie… około 150 tys. zł. I na taką kwotę będą mogli liczyć działacze Ruchu.

/tvs.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!