Wiadomości

Roztrzaskali figury Matki Bożej i św. Bernadety, zniszczyli obraz Jezusa Miłosiernego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do redakcji eGarwolin napisał oburzony mieszkaniec Łaskarzewa, który prosi o szerokie nagłośnienie tego, co się wydarzyło w mieście.

– To haniebne działanie nie tylko rani uczucia religijne, ale również burzy spokój naszej społeczności – podkreśla Patryk Błachnio. Kto roztrzaskał figury w kapliczce w Grocie Białe Góry i zniszczył obraz Jezusa Miłosiernego?

– W nocy z 13 na 14 maja doszło do haniebnego aktu wandalizmu, który zniszczył kapliczkę w Grocie Białe Góry, znajdującą się przy ulicy ks. Przesmyckiego w Łaskarzewie – pisze Patryk Błachnio, który prosi o opublikowanie artykułu na ten temat, aby społeczność mogła się zjednoczyć i podjąć odpowiednie działania.

– W wyniku tego aktu wandalizmu zostały zniszczone figury Matki Bożej, św. Bernadety oraz obraz Jezusa Miłosiernego, które stanowiły ważne elementy kultu religijnego i miały duże znaczenie dla mieszkańców Łaskarzewa. To haniebne działanie nie tylko rani uczucia religijne, ale również burzy spokój naszej społeczności – podkreśla mieszkaniec Łaskarzewa

Patryk Błachnio apeluje, aby wszyscy byli czujni i gotowi na zgłaszanie podejrzanych zachowań wokół miejsc kultu religijnego. Jeśli ktokolwiek widział sprawców lub posiada informacje o osobach, które mogły dokonać zniszczeń, proszony jest o skontaktowanie się z policją.

– 14 maja nad ranem otrzymaliśmy zgłoszenie, że w Łaskarzewie przy ulicy Księdza Przesmyckiego dokonano aktu wandalizmu w obiekcie sakralnym. Policjanci ustalili, że w nocy nieznany sprawca zniszczył w kapliczce figurę Matki Boskiej i św. Bernadety oraz obraz Jezusa Miłosiernego – informuje podkom. Małgorzata Pychner, asystent ds. prasowo-informacyjnych komendanta powiatowego policji w Garwolinie.

– Funkcjonariusze wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchują świadków. Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy lub sprawców tego czynu – zapewnia rzeczniczka garwolińskiej policji.

/eGarwolin.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!