Wiadomości

Rozpoznano prawdopodobnego sprawcę napadu na kierowcę Fundacji Pro-Prawo do życia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prawdopodobnie udało się zidentyfikować sprawcę napadu na kierowcę antyaborcyjnego samochodu Fundacji Pro-Prawo do życia. Przypomnijmy, że napastnik podszedł do stojącej na światłach furgonetki, rzucił ciężkim przedmiotem w drzwi, a następnie otworzył je i zaczął szarpać kierowcę. Uszkodził mu również telefon i dwukrotnie uderzył go drzwiami.

Najprawdopodobniej agresorem był 34-letni Piotr S, pracujący jako szef jednego z działów w dużym koncernie medialnym z niemieckim kapitałem. Udało się go rozpoznać dzięki pomocy szczecińskiego radnego Dariusza Mateckiego i prowadzonego przez niego profilu na Twitterze Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu. O rozpoznaniu możliwego sprawcy pisał m.in. Samuel Pereira, szef portalu TVP Info.

Ciekawe jest zwłaszcza miejsce pracy prawdopodobnego napastnika. Lewicowe, zagraniczne koncerny medialne obecne w Polsce od lat promują prawo do legalnej aborcji i prowadzą bardzo agresywną kampanię na ten temat. Ośmiela to agresorów do działania. W Niemczech pro-liferzy spokojnie idący ulicami w Marszu dla Życia są atakowani przez lewicowych i tęczowych bojówkarzy. TVP Info informowało również, że niemiecka Antifa przyjeżdżała do Polski na tzw. czarne protesty i Marsze Niepodległości, żeby bić ludzi o innych poglądach. Być może napastnik z Warszawy się na nich wzorował.

Dane prawdopodobnego sprawcy napadu zostały już przekazane policji. Czekamy obecnie na dalsze informacje, na przykład dot. postawienia zarzutów Piotrowi S.

Karolina Jurkowska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!