Wiadomości

Rozpoczął się siedemnasty dzień wojny rosyjsko-ukraińskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komunikat Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy na godz. 6.00 dnia 12 marca 2022 roku

Rozpoczął się siedemnasty dzień bohaterskiego oporu narodu ukraińskiego przeciw rosyjskiej inwazji wojskowej.

Siły obrony Ukrainy dają godny odpór i powstrzymują ofensywę rosyjskich sił zbrojnych na wszystkich kierunkach.

Wróg na obszarach operacyjnych poleskim, północnym i Południowego Bugu [Bohu] ma duże straty w sile żywej i sprzęcie, został zatrzymany i próbuje umocnić się na wcześniej wywalczonych rubieżach.

Na kierunku donieckim podczas prób natarcia okupanci otrzymali godny odpór ze strony ukraińskich obrońców i zostali zatrzymani na niektórych kierunkach, na pozostałych – wróg znacznie ograniczył tempo natarcia.

Od początku działań wojennych trzydzieści jeden batalionowo-taktycznych grup przeciwnika działających na terenie Ukrainy utraciło zdolność bojową.

W wyniku działań wojennych większość pododdziałów Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, które miały bezpośredni kontakt ogniowy z jednostkami Sił Zbrojnych Ukrainy, jest zdemoralizowana, stan moralny i psychologiczny personelu nadal się pogarsza, zdarzają się przypadki oddzwania się w niewolę poszczególnych grup. W ciągu ostatnich trzech dni zaobserwowano ruch małych grup dezerterów przeciwnika w kierunku granicy państwowej.

Wróg ma duży problem z kompletowaniem odwodów.

Siły Zbrojne Ukrainy w skoordynowanej współpracy z innymi komponentami sektora bezpieczeństwa i obrony państwa oraz siłami narodowego oporu powstrzymują zmasowaną ofensywę sił okupacyjnych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!