Wiadomości

Rozpad USA? Kalifornia nie chce współpracować ze stanami uznanymi za “homofobiczne”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokurator generalny stanu Kalifornia Rob Bonta ogłosił w poniedziałek, że zakazuje finansowanych przez podatników podróży do pięciu kolejnych stanów, powołując się na kalifornijskie prawo, które wzywa jego biuro do działania, gdy inny stan podejmie działania uważane za dyskryminujące homoseksualistów i transseksualistów.

Te stany to Arkansas, Floryda, Montana, Północna Dakota i Zachodnia Wirginia, w których uchwalono nowe przepisy, które jasno wskazują, że w rywalizacji sportowej dziewcząt z dziewczętami mogą rywalizować wyłącznie dziewczęta.

W następstwie tego liczba stanów, które znalazły się na czarnej liście stanu Kalifornia, wzrosła do siedemnastu. Wcześniej na czarnej liście były: Alabama, Idaho, Iowa, Kansas, Kentucky, Missisipi, Karolina Północna, Oklahoma, Karolina Południowa, Dakota Południowa, Tennessee i Teksas. Te 17 stanów zamieszkuje w sumie ponad 30% amerykańskiej populacji.

– Nasze dolary idą tam gdzie są wartości – grzmi prokurator Bonta.

– One (stany – przyp. red) krzywdzą i atakują najbardziej bezbronnych … nie pozwalając dzieciom być dziećmi – powiedział na konferencji prasowej członek stanowej legislatury Evan Low, D-Cupertino, autor ustawy z 2016 r. i przewodniczący klubu LGBTQ w legislaturze.

– Nie wrócimy do szafy i nie będziemy milczeć – stwierdził.

– Jesteśmy w środku bezprecedensowej fali dyskryminacji i bigoterii w tym kraju – powiedział kalifornijski prokurator generalny Rob Bonta uzasadniając poszerzenie listy o kolejne 5 stanów. Jak informuje „San Francisco Chronicle”, Bonta twierdzi, że ostatnio w całym kraju wprowadzono ponad 250 ustaw wymierzonych przeciwko LGBTQ, w tym 85 wymierzonych w młodzież zmiennopłciową i zmiennopłciowych dorosłych.

Z tych groteskowych oświadczeń szydzi m.in gubernator stanu Arkansas.

– Podczas gdy pracownicy stanowi mogą mieć zakaz przyjeżdżania tutaj, to Kalifornijczycy uciekają tysiącami do miejsc takich jak Arkansas ze względu na nasze niższe podatki, niższe koszty życia i duże możliwości – powiedział Asa Hutchinson.

– Atrakcje naszych parków stanowych i jakość życia pokonają każdy edykt prokuratora generalnego Kalifornii – dodał.

/sacbee.com, nczas.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!