Wiadomości

Rozmowy w sprawie pokoju w Libii rozpoczęły się w Berlinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kanclerz Niemiec i sekretarz generalny ONZ są współgospodarzami spotkania światowych i regionalnych przywódców spotkali się w Berlinie, by rozmawiać o doprowadzeniu do trwałego zawieszenia broni w Libii.

Światowi przywódcy zebrali się w niedzielę w Berlinie, aby omówić sposoby osiągnięcia trwałego zawieszenia broni i politycznego rozwiązania konfliktu zbrojnego w Libii. Niemiecka kanclerz Angela Merkel i sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, współorganizatorzy berlińskiej konferencji na temat Libii, powitali gości u drzwi Kancelarii Federalnej.

W konferencji biorą udział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, prezydent Rosji Władimir Putin, prezydent Francji Emmanuel Macron, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson i premier Włoch Giuseppe Conte. Także prezydent Egiptu Abdel Fattah al-Sisi, jeden z głównych zwolenników Haftara, bierze udział w konferencji, a Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), kolejny zwolennik sił Haftara, wysłały na spotkanie ministra spraw zagranicznych szejka Abdullaha bin Zayeda bin Sultana Al Nahyana.

Przed konferencją Erdogan odbył dwustronne spotkanie z uznanym na arenie międzynarodowej premierem Fajizem al-Sarradżem, który wezwał społeczność międzynarodową do przyjęcia większej odpowiedzialności za powstrzymanie ofensywy wojskowej Chalify Haftara. Zarówno premier al-Sarradż, jak i Haftar przybyli do Berlina na konferencję na zaproszenie Niemiec.

/aa.com.tr/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!