Wiadomości

Rozbito ukraińsko-ormiański gang – brawurowa akcja warszawskiej policji /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ponad milion sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Stołecznej Policji przy wsparciu funkcjonariuszy SPAP. To efekt działań, jakie kilka dni temu zostały przeprowadzone na terenie województwa mazowieckiego. Do sprawy zostało zatrzymanych osiem osób, w tym pięciu obywateli Ukrainy i trzech obywateli Armenii. Zatrzymani usłyszeli zarzuty wytwarzania, podrabiania i wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP oraz funkcjonariusze SPAP uzyskali informację dotyczącą działania na terenie województwa mazowieckiego grupy przestępczej zajmującej się produkcją, podrabianiem oraz wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W trakcie przeprowadzonych działań na gorącym uczynku funkcjonariusze zatrzymali osiem osób, w tym pięciu obywateli Ukrainy i trzech obywateli Armenii w wieku od 20 do 44 lat.

Policjanci zabezpieczyli ponad milion sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, 16,5 kilograma tytoniu, 8 maszyn służących do produkcji paczek z papierosami oraz tysiące sztuk pustych opakowań z zastrzeżonymi znakami towarowymi firm tytoniowych. Wyliczone uszczuplenie należności dla skarbu państwa wynosi ponad milion 100 tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty produkcji, podrabiania i wprowadzania do obrotu wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego.Trzech obywateli Armenii i jeden z obywateli Ukrainy na wniosek prokuratora zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd na 2 miesiące. Zatrzymanym może grozić kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3 i przepadek mienia.

/poicja.waw.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!