Wiadomości

Rosyjskie samoloty zbombardowały pozycje wojsk tureckich w Syrii.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjskie samoloty zbombardowały pozycje wojsk tureckich znajdujących się na terytorium Syrii – powiadomiła agencja Meduza, powołując się na informacje pochodzące ze Sztabu Generalnego Turcji.

W wyniku bombardowania zginęło trzech tureckich żołnierzy, a jedenastu zostało rannych.

„9 lutego, około godz. 8:40 podczas bombardowania pozycji Państwa Islamskiego, które wykonywały samoloty Federacji Rosyjskiej, jedna z bomb przypadkiem trafiła w budynek, gdzie znajdowali się żołnierze Sił Zbrojnych Turcji. Trzech z nich zginęło, jedenastu zostało rannych” – zakomunikowano w oficjalnym oświadczeniu wojsk tureckich.

Sztab Generalny uściślił, że incydent ten miał miejsce w regionie, gdzie prowadzona jest operacja „Tarcza Eufratu” – w północnej Syrii, w rejonie miasta El-Bab.

„Władze Federacji Rosyjskiej oświadczyły, że incydent był niezamierzony, wyrażając współczucie i żal z powodu zaistniałego zdarzenia. Obie strony wszczęły dochodzenie odnośnie zaistnienia incydentu” – napisano w oświadczeniu Sztabu Generalnego.

Prezydent Rosji Władimir Putin złożył na ręce prezydenta Turcji Recepa Erdogana wyrazy współczucia z powodu tragicznego incydentu, który pociągnął za sobą śmierć kilku tureckich żołnierzy w rejonie miasta El-Bab.

Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej także złożył kondolencje tureckiemu koledze z powodu śmierci tureckich żołnierzy w wyniku niezamierzonego ataku lotnictwa FR

Naczelnicy sztabów generalnych FR i Turcji porozumieli się odnośnie ściślejszej koordynacji działań i wymiany informacji o położeniu na terenie Syrii.

/naviny.by/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!