Wiadomości

Rosyjskie rakiety przy granicy z Polską

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosja wzmocni obronę powietrzną na granicach z państwami NATO, w tym z Polską. Jak poinformował rzecznik Zachodniego Okręgu Wojskowego płk. Igor Migunow, chodzi o cztery dywizjony systemów rakietowych S-400 Triumf.

 

Tego typu rakiety, oznaczone w kodzie NATO jako SA-10C mogą przechwytywać samoloty i pociski manewrujące w odległości co najmniej 400 kilometrów. Systemy rakietowe S-400 Triumf trafią na wyposażenie wojsk Zachodniego Okręgu Wojskowego jeszcze w tym roku.

 

rakiety

 

Według danych Ministerstwa Obrony, już w najbliższym czasie rozpocznie się szkolenie obsługi tych kompleksów. Na razie nie podano do publicznej wiadomości, w których regionach zostaną rozmieszczone nowe dywizjony, ale wiadomo, że w skład okręgu zachodniego wchodzi między innymi obwód kaliningradzki, graniczący z Polską.

 

W ostatnich miesiącach ubiegłego roku do Kaliningradu trafiły systemy rakietowe Iskander, o których wiadomo, że są zdolne do przenoszenia głowic jądrowych oraz systemy „Bastion” mogące niszczyć cele nawodne i powietrzne na odległość do 300 kilometrów. Eksperci podkreślają, że dzięki takiemu wyposażeniu, rosyjska armia może kontrolować cele w Polsce i innych krajach bałtyckich.

 

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!