Wiadomości

Rosyjskie Centrum Kultury i Nauki w stolicy Cypru zaatakowane butelkami z benzyną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjskie Centrum Kultury i Nauki w stolicy Cypru – Nikozji zostało zaatakowane “koktajlami Mołotowa”.

Portal Radia Wolna Europa przytacza wypowiedź kierowniczki Centrum Aliny Radczenko, według której pożar był skutkiem rzucenia w budynek butelką z łatwopalną cieczą. “Rozległy się dwa silne uderzenia, pali się ściana i dach. Ludzie zostali ewakuwani. Policja otoczyła budynek. Na miejscu pracują strażacy” – przekazała Radczenko. Według doniesienia Interfaxu pożar został już ugaszony. Portal Wiedomosti uściśla, że trzaski, po których zaczął się pożar były słyszalne około godz. 11.30 czasu warszawskiego.

Nagranie pożaru zamieściła na swoim kanale na Telegramie rosyjska telewizja RBK. Na Twitterze inne nagrania zdarzenia zamieścił profil Nexta. Z nagrań wynika, że pożar przybrał duże rozmiary obejmując kilka pięter gmachu. Radio Wolna Europa twierdzi, że był on właśnie remontowany. Radczenko przyznała, że zniszczenia są znaczne.

Ukraińska agencja informacyjna UNIAN donosi, że na razie brak komentarzy ze strony władz i służb cypryjskich. Inaczej Wiadomosti, które twierdzą, że uzyskały komentarz miejscowej straży pożarnej, która jednak jest dopiero w trakcie ustalania przyczyny pożaru.

/kresy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!