Europa Polska Wiadomości

Rosyjski dron miał naruszyć polską przestrzeń powietrzną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Rosyjski dron naruszył polską przestrzeń powietrzną”, poinformowało w opublikowanym 14 marca raporcie Dowództwa Sił Powietrznych Ukrainy. W dokumencie napisano, że rosyjski obiekt został zestrzelony i poszukiwane są jego szczątki. „Jak widać, okupanci kontynuują swoje prowokacyjne działania, bez wahania, wlatując w przestrzeń powietrzną państw członkowskich NATO!”, podkreślono.

„Dron okupanta najpierw krążył nad poligonem Jaworów, najwyraźniej badając konsekwencje ataku rakietowego w obwodzie lwowskim, a następnie wleciał do Polski, wrócił w ukraiński obszar powietrzny i został zestrzelony przez naszą obronę przeciwlotniczą”, podał w raporcie rzecznik dowództwa Sił Powietrznych Ukrainy Jurij Ihnat.

“To jest informacja medialna, której nie potwierdzają służby wojskowe polskie i ukraińskie, więc poruszamy się w przestrzeni medialnej” – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk pytany o doniesienia strony ukraińskiej, że rosyjski dron wszedł w polską przestrzeń powietrzną. Do sprawy odniosło się też Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Źródło: pch24.pl, TVP Info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!