Europa Wiadomości

Rosyjscy żołnierze sił rakietowych byli zmuszeni do opłacania bandytów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal rp.pl żołnierze jednostki wojskowej, należącej do strategicznych sił rakietowych rosyjskiej armii, musieli płacić haracze bandytom.

Na początku marca w rosyjskim Kraju Zabajkalskim rusza proces, który przyciąga uwagę rosyjskich mediów. Chodzi o bandę jednego z czołowych rosyjskich kryminalistów Georgia Ugławy (pochodzącego z Gruzji), który od 2015 roku siedzi w więzieniu.

Mimo to, jego wspólnicy od lat terroryzowali Kraj Zabajkalski oraz sąsiednią Buriację. Znany rosyjski portal Lenta.ru podaje, że bandyci Ugławy wymuszali haracze nawet w lokalnych jednostkach wojskowych. Powołując się na materiały ze śledztwa, portal podaje, że bandyci tropili żołnierzy na mieście, prowokowali konflikt, zastraszali i zmuszali do regularnego płacenia daniny.

Co ciekawe, w okolicy znajduje się kilka jednostek rakietowych, należących do strategicznych sił zbrojnych Rosji. Jedna z nich jesienią znalazła się w centrum uwagi nie tylko rosyjskich, ale i światowych mediach.

W październiku ubiegłego roku szeregowy Ramil Szamsutdinow zastrzelił tam ośmiu żołnierzy, następnie oświadczył, że był ofiarą przemocy, której regularnie doświadczał ze strony innych starszych żołnierzy. Jeden z nich, Rusłan Muchatow, stanął w poniedziałek przed sądem. Grozi mu do dwóch 2 lata więzienia. Szamsutdinow z kolei znajduje się w areszcie śledczym, grozi mu dożywocie.

Czy mafia w Rosji jest na prawdę tak wpływowa?

Autor: Rusłan Szoszyn

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!