Wiadomości

W północno-zachodniej Syrii coraz częściej dochodzi do wymiany ognia artyleryjskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (SOHR) donosi o wzajemnym ostrzale rakietowym pomiędzy syryjskimi siłami rządowymi i formacjami protureckich bojowników na linii frontu Al-Mashareea w Dolinie Al-Ghab, w północno-zachodniej części prowincji Hama. Mniej więcej w tym samym czasie syryjskie siły rządowe ostrzeliwały stanowiska protureckich bojowników na linii frontu Dżabal Al-Akrad, w północnej Latakii.

Wczoraj SOHR informowali, że syryjskie siły rządowe wystrzeliły pociski artyleryjskie w okolice posterunków wojsk tureckich w mieście Afis (na wschód od miasta Idlib,) oraz Kafr Noran (w zachodniej części prowincji Aleppo). Nadto bojownicy Hajat Tahrir asz-SzamS i Syryjskiej Armii Narodowej ostrzelały rakietami pozycje syryjskich sił rządowych w wiosce Al-Safsafa na południe od Al-Sirmaniyah w północno-zachodniej prowincji Hama.

W tych okolicznościach ogromne siły 25. Dywizji Sił Specjalnych przybyły w ciągu ostatnich dwóch dni w okolice na wschód od Ma’arrat an-Numan, gdzie część z nich została rozmieszczona w mieście Al Ghadfah, uważanym za jeden z najważniejszych ośrodków i obozów wojskowych tejże dywizji, podczas gdy druga część skierowała się wraz z rosyjskimi śmigłowcami w stronę lotniska wojskowego Abu Al-Zohor, które jest największym miejscem koncentracji zgrupowań pododdziałów 25. Dywizji w prowincji Idlib.

Ale także Turcja intensywnie wzmacnia swe siły w tym regonie, o czym pisaliśmy niedawno:

SOHR: Turcja kieruje dodatkowe konwoje wojskowe do północnej Syrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!