Wiadomości

Rosjanie wycofują się z Chersonia, jest oficjalne potwierdzenie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Potwierdziły się informacje podane przez nas jako nieoficjalne kilka godzin temu. Agencja TASS poinformowała, iż szef rosyjskiego Ministerstwa Obrony Siergiej Szojgu zatwierdził wycofanie wojsk Federacji Rosyjskiej na lewy brzeg Dniepru..

Przypomnijmy, Chersoń to jedyne miasto obwodowe, które udało się zająć wojskom rosyjskim w toku rozpoczętej 24 lutego wojny przeciwko Ukrainie. Wycofanie się z tego miasta to więc totalna klęska Rosjan. Zaznaczmy, że w ostatnich tygodniach wojska ukraińskie poczyniły znaczne postępy na tym kierunku i oddziałom rosyjskim broniącym się na prawym brzegu Dniepru groziło odcięcie od sił głównych. Stąd też decyzja o wycofaniu się na lewy brzeg rzeki.

Szojgu rozkazał rozpoczęcie wycofania wojsk po meldunku złożonym przez Siergieja Surowikina, głównodowodzącego sił rosyjskich na Ukrainie. „Zgadzam się. Proszę przystąpić do wycofania wojsk” – powiedział minister.

Jak już pisaliśmy, Rosjanie wycofali się dziś rano z szeregu zajmowanych pozycji w obwodzie chersońskim. Towarzyszyło temu wysadzenie szeregu mostów. W mediach społecznościowych pojawiły się doniesienia, że wojsko rosyjskie otrzymały rozkaz wycofania się z Chersonia:

Rosjanie wycofują się z Chersonia? Na rosyjskich stronach zrobiło się nerwowo…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!