Wiadomości

Rosjanie wtargnęli do ukraińskiego ZOO. Zjedli kangura i wielbłądy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W połowie października ukraińscy aktywiści grupy ratującej zwierzęta „Vetmarket Plurition” wkroczyli do wyzwolonej kilkanaście dni wcześniej części obwodu donieckiego. W „Yampil Zoo” odkryli poruszającą skalę zniszczeń, których dokonał okupant.

Jak relacjonują, zdesperowani rosyjscy żołnierze byli tak głodni, że zjedli część przetrzymywanych tam zwierząt. Na terenie ogrodu zoologicznego znaleźć można było szkielety, kości i kawałki mięsa. – Rosjanie zabili i zjedli między innymi kangura, dwa wielbłądy, żubra, kilka prosiąt, ptaki i wilki – relacjonował jeden z mężczyzn. Zwierzęta, które przeżyły, zostały już zabrane do miasta Dniepr w środkowo-wschodniej części Ukrainy.

Podsekretarz Generalna ONZ Rosemary DiCarlo powiedziała pod koniec września, że społeczność międzynarodowa rzadko zbierała tyle dowodów zbrodni wojennych i naruszeń praw człowieka, co podczas śledztwa w sprawie inwazji Rosji na Ukrainę. Chodzi o mordy na ludności cywilnej, gwałty i grabieże. Jednocześnie potwierdzono dziesiątki przypadków bandyckiego traktowania zwierząt.

/Daily Mail, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!