Wiadomości

Rosjanie skoncentrowali swoje wysiłki na próbach okrążenia Kijowa, Charkowa, Czernihowa, Mikołajowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komunikat Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy na godz. 12.00 dnia 6 marca 2022 roku

Trwa jedenasty dzień heroicznego sprzeciwu narodu ukraińskiego wobec inwazji rosyjskiej.

Przeciwnik nie rezygnuje ze swoich zamiarów i kontynuuje operację ofensywną przeciwko Ukrainie. Mimo strat kadrowych i sprzętowych okupanci przy wsparciu lotnictwa skoncentrowali swoje wysiłki na okrążeniu Kijowa, Charkowa, Czernihowa i Mikołajowa oraz dotarciu do granic administracyjnych obwodów ługańskiego i donieckiego i utworzeniu korytarza lądowego z tymczasowo okupowanym Krymem.

Nie mogąc osiągnąć celu zdobycia stolicy Ukrainy w pierwszych dniach wojny, okupanci skupili się na aktywnej akcji w południowych regionach, w celu pozbawienia Ukrainy dostępu do Morza Czarnego i Azowskiego. Najeźdźcy rzucili prawie wszystkie główne odwody i przygotowują się do wysłania dodatkowych jednostek ze Wschodniego, Centralnego i Zachodniego Okręgów Wojskowych.

Zgrupowania Sił Zbrojnych kontynuują operację obronną.

Na kierunku wschodnim prowadzona jest operacja obronna w kierunkach operacyjnych donieckim, słobożańskim i części tawrijskiego [krymskiego].

Zgrupowania Sił Połączonych prowadzą operację obronną na kierunku donieckim.

Na kierunku słobożańskim zmechanizowane jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy bronią miast Charków i Ochtyrka.

Na kierunku północnym trwa obrona Czernihowa.

Zgrupowania sił i środków obrony miasta Kijowa nadal utrzymują wyznaczone rubieże i toczą walki o utrzymanie ważnych rejonów obrony na zagrożonych kierunkach.

Na innych kierunkach prowadzone są operacje stabilizacyjne oraz realizowane są zadania obrony terytorialnej.

Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy odpierają uderzenia rakietowe i powietrzne wroga, koncentrując swoje wysiłki na osłonie powietrznej ważnych (krytycznych) obiektów Ukrainy i zgrupowań wojsk.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!