Wiadomości

Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na stację kolejową w Kramatorsku – liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 50

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosjanie przeprowadzili dziś atak rakietowy na stację kolejową w Kramatorsku. Szef donieckiej administracji obwodowej poinformował, że liczba ofiar ataku na dworzec w Kramatorsku wzrosła do 50. – Jest wśród nich pięcioro dzieci. Do szpitali przyjęto 98 rannych. Ofiary to cywile, którzy czekali na pociąg, który pozwoli im wydostać się z Donbasu. Pociski najprawdopodobniej odpalone zostały ze znajdującego się pod kontrolą sił prorosyjskich miasta Szachtarsk.

Szef donieckiej obwodowej administracji wojskowej Pawło Kyrylenko zauważył, że podczas ataku rakietowego na stacji były tysiące ludzi, ponieważ mieszkańcy obwodu donieckiego są ewakuowani do bezpieczniejszych regionów Ukrainy. Pociągi odjeżdżają do różnych miast na zachodzie i centrum Ukrainy.

“Z 98 rannych, którzy zostali zabrani do szpitali, jest 16 dzieci, 46 kobiet i 36 mężczyzn. Dwunastu z nich zmarło w szpitalu. 38 osób zginęło jednocześnie na dworcu” – przekazał szef donieckiej administracji obwodowej w komunikacie na Facebooku.

“Rosyjscy najeźdźcy powinni być ukarani za wszystkie swoje zbrodnie, które popełniają” – dodał. Według władz w chwili ataku na dworcu znajdowało się ok. 4 tys. ludzi, głównie kobiety, dzieci, osoby starsze.

Tuż przed atakiem na dworzec Kramatorsk, około godziny 10.25, z kontrolowanego przez siły prorosyjskie miasta Szachtarsk (DNR) wystrzelono dwa pociski balistyczne. Stacja kolejowa Kramatorsk również została trafiona dwoma pociskami, tak więc prawdopodobnie to jest to miejsce, z którego zostały one wystrzelone.

Na kontach prorosyjskich na telegramie początkowo pojawiły się informacje, że zaatakowano żołnierzy, którzy przybywają transportami kolejowymi do Kramatorska. Gdy stało się jasne, że zabici to cywile, informacje te znikają z kont. Pojawiają się za to sugestie, że to ukraińska prowokacja.

Wręcz jako groteskowy uznać należy komunikat rosyjskiego Ministerstwa Obrony, jakoby armia rosyjska nie używała systemów Toczka-U, które to zostały użyte do ataku na Kramttorsk, w sytuacji gdy bez trudu można znaleźć w internecie ogromną ilość zdjęć i filmów, które temu przeczą.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!