Wiadomości

Rosjanie powtórnie zaatakowali przeprawę łączącą Budziak z resztą kraju, most został zniszczony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Most przez ujście Dniestru w Odessie został zniszczony. Dziś rano został on ponownie zaatakowany przez Rosjan.

Most przez Liman Dniestru – zatokę rzeczną, głęboko wcinającą się w ląd – to jedyna przeprawa łącząca historyczny Budziak (m.in. miasta Białogród nad Dniestrem, Izmaił i Kilia) z Odessą i pozostałą częścią Ukrainy. Przerwanie możliwości swobodnej komunikacji w tym regionie nastąpiło równolegle z szeregiem incydentów w sąsiedniej separatystycznej republice Naddniestrza na terytorium Mołdawii.

Do pierwszego ataku doszło wczoraj. „Dzisiaj nieprzyjaciel przeprowadził uderzenia na terenie obwodu trzema pociskami. Jeden z nich uderzył w most przez ujście Biełgorod-Dniestrowski Liman, drugi spadł w pobliżu, a trzeci wpadł do wody. Dzięki Bogu nikt nie został ranny. Swoimi działaniami wróg stara się odciąć część obwodu odeskiego i wywołać napięcia pośród wydarzeń w Naddniestrzu” – informował wczoraj szef Obwodowej Administracji Wojskowej Obwodu Odeskiego Maksym Marcznko, dodając, że “uszkodzona linia kolejowa jest obecnie naprawiana, przy czym ruch przez most został wznowiony i odbywa się jednym pasem w obu kierunkach”.

Dziś rano most został ponownie zaatakowany przez Rosjan. W świetle napływających stamtąd informacji przeprawa przez Liman Dniestru jest obecnie niemożliwa.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!