Wiadomości

Rosja wzmacnia swe wojska na zachodnich rubieżach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sytuacja na zachodnich granicach pozostaje napięta, więc Rosja „wdraża zestaw środków” w celu ich wzmocnienia, powiedział minister obrony FR generał Siergiej Szojgu.

„(Sytuacja) charakteryzuje się wzmocnieniem obecności wojskowej NATO w Europie Wschodniej, rozmieszczeniem amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej w Polsce i Rumunii oraz rozszerzeniem współpracy wojskowej sojuszu z Finlandią i Szwecją” – stwierdził Szojgu, otwierając posiedzenie rady ministerstwa.

Do końca roku w zachodnim okręgu wojskowym przeprowadzonych zostanie ponad 20 ćwiczeń, w których wezmą udział siły obrony przeciwlotniczej, logistyka, a także jednostki nadbrzeżne.

Ponadto siły obrony przeciwlotniczej otrzymają ponad 1,3 tys. sztuk nowego i zmodernizowanego sprzętu wojskowego. Rekrutacja żołnierzy poprzez nabór żołnierzy kontraktowych będzie kontynuowana: w tym roku objęła już ona ponad dziewięć tysięcy osób.

Teraz główne wysiłki dowództwa okręgu, według Szoigu, koncentrują się na przygotowaniu rosyjsko-białoruskich ćwiczeń „Tarcza Związku – 2019”, które odbędą się w dniach 13–19 września i zakończą dwuletni cykl wspólnego szkolenia.

Planowane jest wzięcie udziału w nich do 12 tysięcy żołnierzy i 950 jednostek sprzętu wojskowego. Szoigu podkreślił, że ćwiczenia mają charakter „wyłącznie obronny”. Rozpoczęły się także przygotowania do trzech ćwiczeń Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym – „Interakcja”, „Eszelon” i „Wyszukiwanie”. Wezmą w nich udział wojska Rosji, Armenii, Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu i Tadżykistanu.

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!