Europa Wiadomości

Rosja: W Magnitorsku doszło do wybuchu samochodu. Nie żyją trzy osoby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal wp.pl trzy osoby zginęły we wtorek wieczorem w wybuchu samochodu w centrum Magnitogorska, niedaleko od miejsca, gdzie w poniedziałek doszło do wybuchu i zawalenia się budynku mieszkalnego. Jak podają rosyjskie media, katastrofa mogła być wynikiem zamachu.

Lokalne władze podały, że prawdopodobną przyczyną eksplozji taksówki-busa był wybuch butli gazowych, które znajdowały się w aucie, jednak portal 74.ru donosi, że wybuch nastąpił podczas “operacji zatrzymania terrorystów”, którzy mogli mieć związek z poniedziałkową tragedią. Holenderski serwis Terreur Nieuws zamieścił na Twitterze nagranie, twierdząc, że jest to film z eksplozji samochodu w Magnitogorsku.

W wyniku wybuchu w bloku mieszkalnym w poniedziałek zginęły co najmniej trzy osoby, a 30 uznaje się za zaginione. Wersję o zamachu jako możliwej przyczynie wybuchu w domu mieszkalnym podał także portal znak.com. W odpowiedzi na publikacje mediów, Komitet Śledczy Rosji opublikował we wtorek wieczorem komunikat, w którym podkreślił, że w gruzowisku po zawalonym budynku “nie znaleziono dotąd śladów materiałów wybuchowych lub ich komponentów”.

Jako najbardziej prawdopodobną przyczynę wybuchu w bloku w Magnitogorsku przy ulicy Marksa 164 lokalne władze podają awarię instalacji gazowej. Śledczy podkreślają jednak, że badają wszystkie możliwe przyczyny tragedii.

Co o tym myślicie? Czy rzeczywiście mógł to być zamach?

Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!