Wiadomości

Rosja: Szef komisji poborowej postrzelony. Jest nagranie z momentu ataku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

25-letni mężczyzna otworzył ogień w biurze wojskowym w obwodzie irkuckim w Rosji, raniąc szefa komisji poborowej. Napastnik został zatrzymany.

Do ataku doszło w Ust-Ilimsku, mieście położonym w azjatyckiej części Rosji w obwodzie irkuckim. Napastnik uzbrojony w pistolet wszedł do biura komisji poborowej i kilkukrotnie strzelił w kierunku szefa tej komisji Aleksandra Jelisejewa. Według kanału Mash oddał sześć strzałów.

Strzelec został zatrzymany. Jelisejew z ranami postrzałowymi został zabrany do szpitala. Początkowo media podawały, że wojskowy zmarł, jednak teraz precyzują, że przeżył i jest w stanie krytycznym. „Przewodniczący komisji w Ust-Ilimsku jest reanimowany. Znajduje się w bardzo ciężkim stanie, lekarze walczą o jego życie. (…) Sprawca z pewnością zostanie ukarany” – podał gubernator regionu irkuckiego Igor Kobziew. W mediach społecznościowych publikowane są nagrania z momentu postrzelenia Jelisejewa oraz zatrzymania urodzonego w 1997 r. sprawcy, który powiedział, że nazywa się Rusłan Zinin i jest bezrobotny. Według naocznych świadków, przed otwarciem ognia Zinin powiedział: „Teraz wszyscy pójdziemy do domu”.

W odpowiedzi na ogłoszoną przez Władimira Putina mobilizację ok. ćwierć miliona Rosjan uciekło z kraju. Z wielu miejsc dochodzą do nas informacje o atakach na siedziby komisji poborowych, które są wysadzane w powietrze i podpalane…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!