Wiadomości

Rosja przygotowuje się do przekazania Chinom drugiego pułku systemów S-400

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosja kontynuuje dostawy Chinom systemów obrony przeciwlotniczej S-400. Przedsiębiorstwa Wojskowego Kompleksu Przemysłowego wyprodukowały drugi pułkowy zestaw systemu, który obecnie przechodzi testy akceptacyjne.

Jak wynika z depeszy TASS, „Almaz-Antej” zakończył produkcję drugiego zestawu pułkowego S-400 „Triumf”, który zgodnie z umową z 2014 roku ma zostać przekazany Chinom. Informację tę podała TASS, powołując się na własne źródła, podkreślając zarazem, że nie ma oficjalnego potwierdzenia tych informacji.

Teraz zestaw przechodzi serię testów akceptacyjnych w ośrodku testowym „Kapustin Jar”, po czym trafi do klienta. Jak wynika z wcześniejszych doniesień, zestaw zostanie wysłany w trzech różnych partiach, aby uniknąć sytuacji, jaka miała miejsce podczas ostatniego transportu morskiego, kiedy to większość sprzętu podczas sztormu uległa poważnemu uszkodzeniu.

Obecnie około 100 chińskich specjalistów wojskowych przechodzi w Rosji szkolenie, przygotowując się do obsługi nowej partii wyrzutni rakietowych. Ich szkolenie powinno zająć kilka miesięcy.

/topwar.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!