Wiadomości

Romaszewska: Podpis prezydenta pod ustawami o sądownictwie bardzo prawdopodobny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Powiem prezydentowi, że jest dobrze – to, co nam się udało osiągnąć w tej atmosferze – powiedziała w RMF FM Zofia Romaszewska po przyjęciu przez sejmową komisję sprawiedliwości prezydenckich projektów ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym z poprawkami PiS-u.

– Tę wersję bym przyjęła, bo oni się już wszyscy poumawiali, jest to polityczny konsensus – powiedziała Zofia Romaszewska. 

Kluczowe warunki Andrzeja Dudy zostały spełnione. Skarga nadzwyczajna nie została okrojona, a członkowie KRS-u są wybierani przy udziale wszystkich partii. 

– Pan prezydent znacznie mniej ustąpił, muszę powiedzieć, że chapeau bas, myślałam, że będzie gorzej – dodaje Romaszewska. – Myślę, że chyba już wszystko wszyscy grzecznie zrobią – powiedziała doradczyni prezydenta. 

Z informacji reportera RMF FM wynika, że poprawki rządzących, które pojawią się w dalszym toku prac, nie zmienią już w znaczący sposób tych ustaw. 

Sejmowa komisja sprawiedliwości zakończyła prace nad prezydenckim projektem o Sądzie Najwyższym. Przyjęła wszystkie zgłoszone poprawki PiS. W środę drugie czytanie tego projektu, a także przyjętego we wtorek projektu o Krajowej Radzie Sądownictwa.

/RMF FM, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!