Wiadomości

Romaszewska o patologii w sądownictwie i naciskach ze strony Unii Europejskiej, by pozostawić Gersdorf: „Ja nie miałam nic przeciwko temu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Sądy, to co możemy powiedzieć, w największym stopniu oszalały z powodu brawku wszelakiej kontroli i pamiętania o tym, że są trzecią władzą, która tak samo jak każda inna może być krytykowana, może być chwalona. One się w ogóle odczepiły od rzeczywistości i naszego kraju – mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF Zofia Romaszewska, doradca prezydenta RP.
– To dlaczego wycofaliście się z tej reformy? – spytał red. Mazurek.
– Dlatego, że jesteśmy w układzie Unii Europejskiej, gdzie bardzo silne są naciski na ten temat – odpowiedziała Zofia Romaszewska.

Doradca prezydenta stwierdziła, że to Unia Europejska ocaliła te stare, skorumpowane układy w imię partykularnych interesów. Dłuższą chwilę rozwodziła się przy tym nad patologią tychże układów…

– Dlaczego zgodziliście się, żeby Małgorzata Gersdorf była nadal pierwszym Prezesem SN? – zapytał w tej sytuacji Mazurek.
– Dlatego, że to było jedno z żądań – odparła Romaszewska.
– A jak Pani to ocenia? – padło kolejne pytanie.
– Ja nie miałam nic przeciwko temu. Ja uważam, że to było bardzo fajnie – odparła doradca prezydenta, wprawiając w ogromne zdumienie prowadzącego wywiad Mazurka.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!