Wiadomości

Giertych wspólnym kandydatem opozycji do Senatu? Czarzasty: Ja nie mam prawa tego blokować

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeżeli Roman Giertych zostanie przez kogoś zgłoszony do Senatu, a na pewno nie będzie to Lewica, ale ja nie mam prawa tego blokować – powiedział współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty.

Podpisanie przez partie opozycyjne Platformę Obywatelską, Lewicę, PSL i Polskę 2050 tzw. Paktu Senackiego planowane jest na wtorek. Dzień wcześniej podpisane będzie porozumienie lewicy: Nowej Lewicy, partii Razem, PPS-ui Unii Pracy.

– W najbliższym czasie należy się spodziewać porozumienia ze związkami zawodowymi, różnymi stowarzyszeniami, organizacjami feministycznymi, organizacjami zajmującymi się klimatem i innymi — zapowiedział Czarzasty, który był gościem RMF FM.

Współprzewodniczący Nowej Lewicy został zapytany, czy wyobraża sobie, że z Paktu Senackiego będzie kandydował mecenas Roman Giertych. – Najważniejszą rzeczą jest to, żeby swoje ego i swoje zapędy opanować i się cofnąć dwa czy trzy kroki. Jeżeli pan Roman Giertych zostanie przez kogoś zgłoszony, a na pewno nie będzie to Lewica, ja nie mam prawa tego blokować — powiedział Czarzasty.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!