Świat Wiadomości

Roger Waters (ex Pink FLoyd) protestuje przeciwko uznaniu przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Roger Waters udostępnił teledysk premierowego utworu zatytułowanego “Supremacy”. Ten ostry film jest odpowiedzią na grudniową decyzję Donalda Trumpa o oficjalnym uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela, podważającą dotychczasowe zasady amerykańskiej polityki zagranicznej i zakładającą przeniesienie ambasady USA z Tel Awiwu do nowo ogłoszonej stolicy. W wideo Waters recytuje “Przełomowe przemówienie Czerwonego Indianina do białego człowieka” – wiersz palestyńskiego poety Mahmuda Darwisha z muzyką miejscowego zespołu Trio Joubran.

– Na pierwszy rzut oka [poemat] to ostatnie przemówienie rdzennego Amerykanina przed białym człowiekiem, ale przemawia on także do również do ukochanej Palestyny Darwish’ a i jej rdzennej ludności.– powiedział Waters w swoim oświadczeniu – Czcimy zmagania rdzennej ludności na całym świecie i poprzez naszą sztukę potwierdzamy, że relacja między ludźmi, kulturą i ich ojczyzną przetrwa historię. – dodali członkowie Trio Joubran.

Waters znany jest ze swojego wsparcia dla Palestyny, w przeszłości przekonał artystów takich jak Nick Cave, Chemical Brothers i Radiohead, aby nie występowali w Izraelu. W styczniu dołączył do ponad 100 muzyków, wspierających Lorde po odwołaniu koncertu w Tel Awiwie.

Źródło: cgm.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!