Wiadomości

Rocznicę okrągłostołowych wyborów uczczą „Burzeniem polskiego Kościoła”, z Leszkiem Jażdżewskim w roli głównej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W dniu obchodów rocznicy 4 czerwca 1989 roku w Gdańsku odbędzie się panel z udziałem Leszka Jażdżewskiego pt. “Burzenie polskiego kościoła”. Promowana na nim będzie książka prof. Piotra Agustyniaka o podobnym tytule. O redaktorze naczelnym czaspisma Liberté! zrobiło się głośno po jego przemówieniu 3 maja na UW, kiedy to – zapowiadając wystąpienie Donalda Tuska – w chamski sposób zaatakował polski Kościół.

3 maja na UW Donald Tusk poprowadził wykład zatytułowany „Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach”. Największe kontrowersje wzbudziło jednak wystąpienie Leszka Jażdżewskiego, który supportując szefa Rady Europejskiej, w ostrych słowach zaatakował polski Kościół.
Leszek Jażdżewski wyraził pogląd, że „dziś agendę tematów dnia układają nam czarnoksiężnicy, którzy liczą, że przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami będą w stanie zdobyć władzę nad duszami Polaków”.

– Ale rywalizacja na inwektywy i negatywne emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi. Trzeba zmienić zasady gry – dodał.

Obrzydliwy atak na Kościół i polskich katolików organizatora wystąpienia Donalda Tuska

4 czerwca w ramach obchodów 30. rocznicy okrągłostołowych wyborów do sejmu i senatu zaplanowano w Gdańsku spotkanie autorskie z prof. Piotrem Augustyniakiem z udziałem Leszka Jażdżewskiego, redaktora naczelnego Liberté!. Tytuł: „Burzenie polskiego kościoła”.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!