Wiadomości

Robert Winnicki wygrałby zakład z posłanką Lewicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mało osób pamięta o tym, że Mazowsze jest tak dużym regionem, że graniczy z Białorusią – stwierdziła na antenie Radia ZET posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska. Robert Winnicki zaproponował jej zakład, że tak nie jest…

W porannym programie „7. dzień tygodnia w Radiu ZET” prowadzący dyskusję Andrzej Stankiewicz zaczął od tematu dotyczącego Białorusi i tego, na jakie kroki może się zdecydować Polska w związku z zatrzymaniem dziennikarza i założyciela popularnego kanału Nexta Ramana Pratasiewicza.

Pierwszą pytaną była posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska, która stwierdziła: – Pytanie, czy jest możliwość doprowadzenia do rewolucji u naszych polskich granic. Mało osób pamięta o tym, że Mazowsze jest tak dużym regionem, że graniczy z Białorusią. Więc ta Białoruś jest naprawdę blisko. Grodno jest blisko Warszawy.

Posłanka kontynuowała swoją myśl, lecz prowadzący starał się jej przerwać mówiąc: – Pani pozwoli, bo słuchacze będą mieć pretensje do mnie z dziedziny geografii, wydaje mi się, że Mazowsze jednak nie graniczy z Białorusią.

Żukowska upierała się jednak, że graniczy. – Graniczy. Jest fragment taki, bardzo wąski, ale owszem, zaraz za Łosicami. Już niedaleko jest już granica. Jest to taki mały wycinek Mazowsza, który wcina się między podlaskie i lubelskie – stwierdziła.

Do dyskusji wtrącił się jeszcze poseł Konfederacji Robert Winnicki, który opowiedział posłance Żukowskiej, że może się z nią założyć, że „podlaskie jednak na wąskim odcinku graniczy z lubelskim i że jednak mazowieckie nie dotyka granicy z Białorusią”.

Najdalej wysuniętym na wschód powiatem w województwie mazowieckim jest powiat łosicki, którego siedzibą jest miasto Łosice. Granica tego powiatu nie jest jednak granicą Polski z Białorusią.

„Tak, powinnam była powiedzieć prawie graniczy, pomyliłam się” – przyznała później na Twitterze Anna Maria Żukowska.

Czytaj też:

Żukowska tłumaczy, jak to jest z rodzeniem dzieci przez mężczyzn

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!