Wiadomości

Robert Biedroń został przed laty uznany winnym pobicia własnej matki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Warszawska Gazeta” dotarła do szokujących informacji, iż Robert Biedroń, założyciel lewicowej „Wiosny”, został uznany winnym pobicia własnej matki, ktoś zabrał akta tej sprawy i próbował po niej zatrzeć ślady.

„Warszawska Gazeta” dotarła do największej tajemnicy z przeszłości Roberta Biedronia. Kulisy sprawy są szokujące, bo Biedronia uznano za winnego znęcania się nad najbliższą osobą.

Podczas wielotygodniowego śledztwa dziennikarze dotarli do polityków i sędziów, którzy ujawnili kulisy tej sprawy. Ważni politycy obecnej władzy wiedzą, że akta zginęły i mówią to podczas rozmowy z dziennikarzami.

– Nie mogę ani niczemu zaprzeczyć, ani nic potwierdzić – mówi „Warszawskiej” Stanisław Piotrowicz, wtedy prokurator w Krośnie, dziś jeden z bardziej znanych polityków PiS, zapytany, czy prowadził tę sprawę.

Piotrowicz w rozmowie z TVP Info powiedzaił, że 19 lat temu Robert Biedroń został oskarżony przez matkę, że znęcał się nad nią i nad młodszym bratem. Piotrowicz wyjaśnił, że „Sąd Rejonowy w Krośnie warunkowo umorzył postępowanie w tej sprawie”, a jej akta zginęły z sądu.

Więcej:

Na wokandę Sądu Rejonowego w Krośnie trafił akt oskarżenia przeciwko Robertowi Biedroniowi. Jak podaje portal se.pl, prokuratura postawiła mu zarzuty z art. 157 i art. 207 kodeksu karnego, które dotyczą spowodowania uszczerbku na zdrowiu i znęcania.

W tamtych latach prokuraturą w Krośnie zarządzał Stanisław Piotrowicz.

– Warunkowe umorzenie postępowania mogło nastąpić tylko kiedy doszło do pojednania między stronami, a czyn nie był zagrożony karą powyżej wówczas pięciu lat więzienia – powiedział portalowi tvp.info Piotrowicz.

/Gazeta Warszawska, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!