Wiadomości

Robert Bąkiewicz: Jeśli rząd nie przeciwstawi się naciskom UE, podejmiemy inicjatywę referendalną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– W ostatnim czasie mamy do czynienia z potężnym atakiem na Polskę – mówił dziś na konferencji prasowej Robert Bąkiewicz, zwracając uwagę, że Unia Europejska stała się narzędziem niemieckiego imperializmu i grozi nam zablokowaniem należnych nam środków finansowych, jeśli nie poddamy się dyktatowi.

– Mamy tu widoczną jak na dłoni wojnę z państwem niemieckim, które odbudowuje swoje imperium na terenie Europy. Dzisiaj nie ma czołgów, nie ma samolotów, nie ma żołnierzy, nie ma okopów, ale są komisje, są blokady pieniędzy, są ataki medialne, są pomówienia, jest fałszowanie historii. Dlatego my, jako Polacy, powinniśmy bronić się przed tymi zakusami niemieckiego imperialiżmu – tłumaczył Bąkiewicz, dodając, że “suwerenność nie jest na sprzedaż”.

Bąkiewicz poinformował, że jeżeli nasz rząd ulegnie naciskom Brukseli i TSUE, to jego środowisko polityczne podejmie szerokie konsultacje społeczne, mające na celu doprowadzenie do zawiązania inicjatywy referendalnej. Polacy mieliby odpowiedzieć w referendum na dwa pytania:

1️⃣ Czy jesteś za upoważnieniem polskiego rządu do zawieszenia polskich wpłat do UE w przypadku zastosowania przez instytucje unijne jakichkolwiek sankcji finansowych i prawnych wobec państwa polskiego?
2️⃣ Czy jesteś za odebraniem immunitetu sędziowskiego, prokuratorskiego i parlamentarnego?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!