Wiadomości

RMF: W Sopocie zgłoszono kradzież biżuterii wartości miliona euro

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kradzież ekskluzywnej biżuterii wartej około miliona euro zgłosił po tegorocznych targach biżuterii Amberif w Gdańsku jeden z wystawców – nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF FM Kuba Kaługa.

Z nieoficjalnych informacji dziennikarza RMF FM wynika, że do kradzieży miało dojść w Sopocie, poza centrum miasta w pobliżu jednej z restauracji, już po zakończeniu trwających w Gdańsku targów biżuterii.

Jeden z zagranicznych wystawców zgłosił, że w czasie, gdy jadł kolację w restauracji, ktoś wybił szybę w jego samochodzie i zabrał z niego kilka toreb, w których była biżuteria – m.in. złote naszyjniki wysadzane diamentami i perłami, kolczyki z topazami, szmaragdami i rubinami, wysadzane szafirami, szmaragdami i diamentami pierścienie czy bransolety z rubinami i diamentami. Całość skradzionych precjozów właściciel wycenił na kwotę mniej więcej miliona euro.

Policja zajmuje się tą sprawą, ale na razie nie chciała udzielić informacji. Rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku Karina Kamińska przyznała jedynie, że funkcjonariusze pracują nad zatrzymaniem sprawców – nie odniosła się ani do okoliczności kradzieży, ani do kwoty, na jaką wyceniono straty, ani tego, co dokładnie policja w tej sprawie robi.

Jak zauważa dziennikarz RMF FM Kuba Kaługa, to może być przestępstwo przebijające skalą słynny rabunek diamentów w Gdańsku w 2007 roku, który okrzyknięto “kradzieżą stulecia”.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!