Wiadomości

RMF: Są wstępne wyniki sekcji zwłok kobiet znalezionych w lesie pod Częstochową

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje RMF, znane są wstępne wyniki sekcji zwłok dwóch kobiet, których ciała znaleziono przedwczoraj w Romanowie pod Częstochową. To najprawdopodobniej matka i jej córka, które zaginęły 10 lutego. Przyczyną śmierci jednej z nich było gwałtowne uduszenie.

Dziś przeprowadzono sekcję zwłok dwóch osób, których ciała zakopane znaleziono przedwczoraj w lesie w Romanowie pod Częstochową. To najprawdopodobniej matka i jej córka, które zaginęły 10 lutego – 45-letnia Aleksandra i 15-letnia Oliwia.

Tożsamość ofiar będą jednak musiały potwierdzić badania DNA. Ze względu na stan psychiczny krewni nie byli wstanie ich zidentyfikować. Dziennikarz RMF FM Marcin Buczek dotarł do wstępnych wyników sekcji obu kobiet.

Gwałtowne uduszenie to, według biegłych, wstępna przyczyna śmierci młodszej ofiary. Natomiast jak usłyszał reporter od prokuratora, co do starszej kobiety specjaliści nie byli pewni przyczyny śmierci. Dlatego to będą musiały teraz wykazać specjalistyczne badania. Od obu ofiar pobrano też próbki do badań DNA, żeby ostatecznie ustalić ich tożsamość.

Komenda Miejska Policji w Częstochowie poinformowała dwa dni temu, że podczas poszukiwań zaginionych Aleksandry W. oraz jej 15-letniej córki Oliwii, policjanci uczestniczący w działaniach odnaleźli zwłoki, najpierw kobiety oraz psa, a po niespełna dwóch godzinach drugiej kobiety. Ciała były zakopane na głębokości około metra, w odległości kilku metrów od siebie.

Wszystkie czynności na miejscu odbywały się pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, a działaniami służb w terenie kierował zastępca Komendanta Miejskiego w Częstochowie. Tylko w dzisiejszych poszukiwaniach brało udział ponad 120 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, kryminalni z komendy wojewódzkiej w Katowicach, przewodnicy psów z Wrocławia, katowicki oddział prewencji, pododdział z Częstochowy oraz mundurowi z komendy głównej.

Na miejscu byli również strażacy z częstochowskiej Państwowej Straży Pożarnej. Prokurator nadzorował oględziny zarówno odnalezionych zwłok, jak i miejsca ich ujawnienia. W pierwszej kolejności śledczy muszą potwierdzić tożsamość kobiet oraz ustalić przyczyny zgonu. Przypomnijmy, że w minioną niedzielę, na podstawie zgromadzonych informacji, kryminalni w sprawie zaginięcia dwóch częstochowianek, zatrzymali 52-letniego Krzysztofa R. Usłyszał on prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa.

/rmf24.pl, czestochowa.policja.gov.pl//

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!