Wiadomości

Rewizja w Ośrodku Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował na swojej stronie na Facebooku, że dziś rano wkroczyła do nich policja.

 

„Dzisiaj o godzinie 6 rano policja weszła do pomieszczeń naszego Ośrodka Monitorowania. Trwa przeszukanie, nie mamy kontaktu z osobami które były w środku. Ośrodek mieści się i pracuje przy ulicy Suzina 6 w Warszawie. Ze szczątkowych informacji, wiemy że policja na zlecenie prokuratury zabezpiecza i wynosi komputery, laptopy, wszelkie nośniki danych. Jesteśmy legalnie działającym stowarzyszeniem. Dzisiejsze wejście policji do siedziby Ośrodka tratujemy jako próbę zastraszenia i zniszczenia niewygodnej dla rządzących legalnie działającej organizacji pozarządowej. Z naszych informacji wynika też że inne grupy policjantów weszły w tym samym czasie do prywatnych mieszkań członków zarządu stowarzyszenia, siłą odbierano tam komputery i telefony nawet dzieciom które tam mieszkają.”

 

– napisano na stronie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

 

Czynności prowadzone są na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, która wydała następujący komunikat w tej sprawie:

432813

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!