Wiadomości

Reprezentacja Polski żegna się z Mundialem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nasi piłkarze w meczu z obrońcami tytułu zagrali odważnie, często będąc przy piłce i stwarzając wiele ciekawych sytuacji podbramkowych. Niestety, zabrakło skuteczności. Z kolei do bólu skuteczni okazali się Francuzi, którzy mieli w swym składzie tak znakomitych egzekutorów jak Olivier Giroud, który tuż przed przerwą strzelił pierwszego gola dla Francji, oraz Kyliana Mbappe, który w końcówce spotkania dołożył dwa gole. Polska przegrała z Francją 1 : 3 i pożegnała się z katarskim Mundialem. Honorowego gola dla Polski zdobył w ostatniej minucie doliczonego czasu gry z rzutu karnego Robert Lewandowski.

Polacy rozegrali naprawdę niezły mecz ale na Francję dziś to nie wystarczyło… W 37. minucie Bereszyński świetnie urwał się lewą stroną boiska i dograł w pole karne. Dwukrotnie strzelał Zieliński, dobijał Kamiński, ale albo bronił Lloris, albo sprzed linii bramkowej wybijał obrońca Francuzów.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, Kylian Mbappe oszukał naszą linię obrony i wypatrzył niepilnowanego Giroud. Ten, w sytuacji sam na sam, nie dał szans Szczęsnemu i na przerwę schodziliśmy przy wyniku 0:1.

Drugą połowę Polacy zaczęli odważnie, przez co szybcy francuscy skrzydłowi mieli pole do popisu przy kontratakach. Francuzi sprawiali wrażenie drużyny, którą da się ugryźć, ale Biało-Czerwoni nie potrafili tego wykorzystać. Słabe spotkanie grał nasz kapitan Lewandowski, choć trzeba przyznać, że przez większą część spotkania był osamotniony.

Polska podjęła ryzyko i dała się skontrować. W 74. minucie z kontrą wyszli mistrzowie świata i Mbappe miał wystarczająco dużo miejsca, aby podwyższyć prowadzenie Trójkolorowych. W samej końcówce Mbappe raz jeszcze zabawił się z naszą obroną i podwyższył na 3:0. Nasza reprezentacja odpowiedziała tylko jednym golem – Robert Lewandowski ustalił wynik spotkania na 1:3 z rzutu karnego w ósmej minucie doliczonego czasu gry.