Wiadomości

Rekonstrukcja rządu w nadchodzącym tygodniu?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na poniedziałkowe popołudnie zaplanowane jest spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, m.in. w sprawie ostatecznych decyzji dotyczących zmian w rządzie. Możliwe, że dojdzie do nich w najbliższym tygodniu – wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej ze źródeł w kierownictwie PiS oraz z otoczenia premiera.

– Umowa koalicyjna już podpisana, więc teraz możemy zrobić kolejny krok i przeprowadzić zapowiadaną rekonstrukcję rządu. W poniedziałek na godz. 17 zaplanowane jest spotkanie Prezydium Komitetu Politycznego, które ma przedyskutować bieżącą sytuację. Dalsze działania już po podpisaniu porozumienia oraz kwestie rekonstrukcji rządu – powiedział PAP polityk z kierownictwa PiS.

Z kolei źródło zbliżone do rządu przekazało PAP, że podczas spotkania kierownictwa partii “zostanie ustalony harmonogram powoływania rządu i zatwierdzony ostateczny skład Rady Ministrów”. Jest duże prawdopodobieństwo, że do rekonstrukcji dojdzie w najbliższym tygodniu – usłyszała Polska Agencja Prasowa nieoficjalnie.

– W czwartek i piątek premier Mateusz Morawiecki będzie przybywał z wizytą w Brukseli na szczycie UE. Możliwe więc, że w środę mogłoby już się odbyć powołanie – twierdzi PAP.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!