Wiadomości

Reforma SN i KRS nie w tej kadencji?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe odłożyć reformę Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa nawet do kolejnej kadencji, jeżeli prezydent nie zaakceptuje zmian parlamentu wprowadzonych do jego projektów ustaw! To ustalenia reportera RMF FM. Jak potwierdzają źródła zbliżone do kierownictwa partii, taka deklaracja padła z ust Jarosława Kaczyńskiego podczas spotkań z posłami PiS-u.

Zdaniem dziennikarzy RMF FM „PiS ciągle liczy na to, że reformę uda się przeprowadzić jak najszybciej, a prezydent nie będzie stawiał oporu wobec poprawek wprowadzonych przez Sejm”.

– Jeśli jednak tak się nie stanie, to partia rządząca wyciszy temat reformy i tym samym spór z prezydentem, który mógłby wzmocnić Andrzeja Dudę – twierdzi radio RMF FM.

Według tychże doniesień, PiS będzie budować wyłącznie pozytywny przekaz- np. wokół sukcesów gospodarczych Mateusza Morawieckiego.

– Prezes PiS ma listę głównych zastrzeżeń do pomysłów Andrzeja Dudy. Przede wszystkim większość, którą mają być wybierani członkowie KRS-u. Według Kaczyńskiego zasada jeden poseł-jeden głos może być niekonstytucyjna – czytamy na portalu rmf24.pl.

/rmf24.fm/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!