Wiadomości

Redaktor naczelny “Faktu” złożył rezygnację

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Robert Feluś zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego bulwarówki „Fakt”. To efekt krytyki, która na niego spłynęła po publikacji przez dziennik skandalicznej okładki dotyczącej byłego premiera Leszka Millera i jego tragicznie zmarłego syna. Obowiązki redaktora naczelnego przejmie Marcin Walter.

W weekendowym wydaniu „Faktu” wydawanego przez niemiecko-szwajcarski dziennik Ringier Axel Springer Polska, zamieszczono fotografię Leszka Millera z synem oraz tytuł: „Ojciec wybrał politykę, a syn sznur”. Tego dnia miał miejsce pogrzeb syna byłego premiera, Leszka Millera juniora.

W poniedziałek po południu były premier pozwał gazetę. „W związku z rażącym naruszeniem przez dziennik »Fakt« dóbr osobistych moich i mojej najbliższej rodziny kieruję pozew sądowy przeciwko wydawcy i red. naczelnemu” – poinformował na Twitterze Miller.

W poniedziałek wieczorem Feluś zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego „Faktu”. „Decyzja została podjęta w związku z artykułem, który pojawił się w sobotnim wydaniu magazynu »Fakt na Weekend«” – podał koncern w oświadczeniu przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!