Wiadomości

Ratownikom nie udało się nawiązać kontaktu z grotołazami uwięzionymi przez wodę w tatrzańskiej jaskini

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ratownikom nie udało się nawiązać kontaktu z dwoma grotołazami, którzy w sobotę zostali uwięzieni przez wodę w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Na pomoc w niedzielę o świcie z Zakopanego wyruszyła kolejna grupa 11. ratowników – poinformował ratownik dyżurny Kamil Suder.

W Jaskini Wielkiej Śnieżnej w tatrzańskim masywie Czerwonych Wierchów, gdzie na głębokości 400 metrów utknęło dwóch grotołazów. Wąski korytarz jaskini zalała woda. Udało im się nawiązać kontakt ze swoimi towarzyszami, którzy powiadomili ratowników. Wody jest tak dużo, że grotołazi nie mają szansy na samodzielne wyjście. Znajdują się oni w dość odległej partii jaskini, w okolicy tak zwanej Studni Wiatru.

Do poszkodowanych wyruszyła pierwsza grupa dziewięciu ratowników. Nie udało się nawiązać kontaktu z dwoma grotołazami, którzy w sobotę zostali uwięzieni przez wodę w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Na pomoc w niedzielę o świcie z Zakopanego wyruszyła kolejna grupa 11. ratowników – poinformował ratownik dyżurny Kamil Suder.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!