Polska Wiadomości

Ratownicy z Tatrzańskiego Parku Narodowego uratowali małego niedźwiedzia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal rmf24.pl zsczęśliwie zakończyła się nietypowa akcja ratunkowa w Tatrach. Mały niedźwiedź prawdopodobnie wypadł z gawry i spadł po stromym stoku do potoku w Dolinie Kościeliskiej. Film z miejsca zdarzenia dostaliśmy od naszego słuchacza na Gorącą Linię RMF FM.

Niedźwiedź musiał być bardzo potłuczony, bo nie mógł wydostać się z wody o własnych siłach. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego uśpili go, ogrzali i przewieźli w bezpieczne miejsce.

Przetransportowaliśmy niedźwiedzia w rejon oddalony od szlaku turystycznego i otoczony młodnikiem i po ogrzaniu i podaniu kroplówki wzmacniającej podaliśmy mu zastrzyk wybudzający. Teraz wszystko zależy od jego organizmu– poinformował Filip Zięba, wicedyrektor TPN. Martwi nas fakt, że był on mało natłuszczony jak na tę porę roku. Ponadto zagadką jest dla nas, skąd on się tam znalazł, gdyż o tej porze powinien gawrować. Nie wiemy, czy tłumy turystów wędrujących po Dolinie Kościeliskiej spowodowały jego wybudzenie, czy ruszył go może inny niedźwiedź – dodał. Jak wyjaśnił, niedźwiedź dostał też mikrochip oraz obrożę telemetryczną i będzie obserwowany.

Ważne, że historia ta zakończyła się dobrze.

 

 Autorzy: Maciej Pałahicki, Maciej Nycz

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!