Świat Wiadomości

Raport ekologicznego czasopisma naukowego mówi jasno: biali są odpowiedzialni za zmiany klimatyczne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal nczas.com prestiżowym amerykańskim czasopiśmie naukowym „Journal of Industrial Ecology” ukazał się raport, w którym stwierdzono, że biali ludzie w nieproporcjonalny sposób przyczyniają się do zmiany klimatu poprzez swoje nawyki żywieniowe. Jak argumentowano, zużywają oni więcej jedzenia i emitują więcej gazów cieplarnianych. Inaczej ma być w przypadku typowych diet społeczności czarnoskórych i latynoskich.

Naukowcy prześledzili informacje z wielu baz danych w celu zidentyfikowania żywności intensywnej dla środowiska”, czyli wymagającej więcej zasobów takich jak woda, ziemia i energia do wytworzenia, która w rezultacie powoduje większą emisję gazów cieplarnianych, np. dwutlenku węgla, przez sposób produkcji i dystrybucji.

 Rurociąg spożywczy – który obejmuje produkcję, dystrybucję i odpady – w znacznym stopniu przyczynia się do zmian klimatu poprzez produkcję gazów cieplarnianych i wymaga znacznych ilości wody i ziemi, co również ma wpływ na środowisko – stwierdził Joe Bozeman, student Uniwersytetu Illinois w Chicago, który pomagał przy tworzeniu raportu.

Co więcej, według Agencji Ochrony Środowiska wskaźniki rocznej produkcji CO2 w związku ze spożywaną dietą, na mieszkańca, miały pokazać, że najwięcej – bo średnio 680 kg rocznie – produkują go biali, mniej – 640 kg – Latynosi i 600 kg czarni.

Ponadto w raporcie podkreślono, że dieta białych ludzi wymaga średnio 328 000 litrów wody rocznie. Latynosi zużywają 307 000 litrów, a czarnoskórzy – 311 800 litrów.

Odwrotnie było tylko w przypadku eksploatacji ziemi na jednego mieszkańca – czarni 1,770 a Latynosi 1,710 metrów kwadratowych rocznie. Biali natomiast tylko 1,550 metra kwadratowego.

 Chociaż różnica może nie być ogromna, liczby te przypadają na osobę, a kiedy sumujesz wszystkie te osoby, jest bardzo jasne, że biali są odpowiedzialni za większość gazów cieplarnianych emitowanych w wyniku wyborów żywieniowych – stwierdził Bozeman.

Ręce opadają…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!