Polska Wiadomości

Rafał Trzaskowski ma koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował w piątek wieczorem, że zaraził się koronawirusem. Wcześniej zachorowała jego żona oraz dzieci.

Początkowo Trzaskowski informował w piątek rano w mediach społecznościowych, że został skierowany na kwarantannę, ponieważ COVID-19 stwierdzono u jego żony Małgorzaty. Zapewniał, że test wykonany u niego w czwartek dał wynik negatywny oraz że kontynuuje pracę zdalnie.

W piątek wieczorem polityk informował już, że choruje wraz z żoną i dziećmi.

Warszawski ratusz powiadomił, że choroba Rafała Trzaskowskiego nie spowoduje wysłania na kwarantannę pozostałych członków zarządu Warszawy, ponieważ ich spotkania odbywały się zdalnie, a do urzędu przychodzili rotacyjnie, w pozostałym czasie pracując w domu.

Jak zauważyło RMF24.pl, Rafał Trzaskowski spotkał się w czwartek z przedstawicielami Unii Metropolii Polskich. W konferencji uczestniczyli prezydenci Gdańska, Białegostoku, Bydgoszczy, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia – Alaksandra Dulkiewicz, Tadeusz Truskolaski, Rafał Bruski, Krzysztof Żuk, Hanna Zdanowska, Jacek Jaśkowiak, Piotr Krzystek i Jacek Sutryk, oraz wiceprezydenci Krakowa, Katowic i Rzeszowa. O tym, czy zostaną oni skierowani na kwarantannę, zdecyduje sanepid.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!