Polska Wiadomości

Rafał Trzaskowski jest załamany faktem włączenia syren w Warszawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Apeluję o ciszę! – napisał w sobotę na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odnosząc się do decyzji o włączeniu w niedzielę syren alarmowych w celu uczczenia ofiar katastrofy smoleńskiej. Co roku 1 sierpnia syreny rozbrzmiewają w Warszawie w rocznicę Postania Warszawskiego. Słowa Trzaskowskiego powtarzają prezydenci innych miast rządzonych przez “opozycyjnych” prezydentów.

– Jutro o godz. 8:41, w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej, zawyją syreny alarmowe we wszystkich województwach w całym kraju. Pamiętamy o tych, którzy 12 lat temu chcąc upamiętnić poległych w Katyniu, sami zapłacili najwyższą cenę. Cześć Ich pamięci!

– pisze minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński

– Do osób posiadających ukraińskie karty SIM logujących się do polskich sieci komórkowych przesłany zostanie Alert RCB z informacją o uruchomieniu jutro syren w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej. SMS zostanie wysłany w języku ukraińskim

– czytamy na profili MSWiA na Twitterze

– Syreny alarmowe wyły w ostatnich tygodniach m.in. w Poznaniu (31.03) czy Opolu (25.03) i Krakowie (04.04). A także Toruniu (24.03) i Nowym Sączu (02.04) Srednio – od 30 sekund do minuty. Na zlecenie władz miast. Nie odnotowano sygnałów o protestach posłów KO.

– podaje Wojciech Wybranowski

“Rząd zarządził włączenie syren na rocznicę katastrofy smoleńskiej. W mieście, w którym jest 120 tysięcy straumatyzowanych ukraińskich dzieci, reagujących nerwowo nawet na dźwięk samolotu” – napisał Rafał Trzaskowski. “Syreny w @warszawa są w gestii wojewody. Apeluję o ciszę!” – zaapelował.

Kilka godzin wcześniej MSWiA poinformowało, że 10 kwietnia o godz. 8.41, zgodnie z przepisami, zostanie uruchomiony ciągły dźwięk syren. “Mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Informacja o uruchomieniu syren została przekazana mieszkańcom z 24-godzinnym wyprzedzeniem, również za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO)” – zaznaczyło ministerstwo.

“Jutro o godz. 8.41, w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej, zawyją syreny alarmowe we wszystkich województwach w całym kraju. Pamiętamy o tych, którzy 12 lat temu chcąc upamiętnić poległych w Katyniu, sami zapłacili najwyższą cenę” – napisał w sobotę szef MSWiA i dodał “Cześć Ich pamięci!”.

Podobnie Rafał Trzaskowski apelował kiedyś o “ciszę” w Sylwestra, by z uśmiechem wziąć udział w strzelaniu fajerwerkami w ramach “Światełka do nieba” “Jurka” Owsiaka.

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, w katastrofie samolotu Tu-154M, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Co wy na to?

Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!