Wiadomości

Radiowozy z napędem elektrycznym dla zachodniopomorskiej policji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szczecin stał się poligonem doświadczalnym w zakresie wprowadzania do Polskiej Policji pojazdów o napędzie elektrycznym. Tamtejsza komenda wojewódzka policji wzbogaciła się o cztery tego rodzaju samochody, w tym pojazd do przewozu psów służbowych. W sumie na 670 tys. zł wydanych na auta ponad 470 tys. zł przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach wspierania rozwoju elektromobilności – informuje portal infosecurity24.pl.

Policja pochwaliła się właśnie, że cztery nowe pojazdy elektryczne wzbogacą park maszynowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Z pierwszych w Polsce radiowozów dysponujących napędem elektrycznym, skorzystają teraz funkcjonariusze ze Szczecina oraz Szczecinka. Jak wskazano, wśród nowych pojazdów jest Nissan e-NV200. Będzie on wykorzystywany na co dzień do przewozu psów służbowych, pracujących w Wydziale Prewencji KWP.

Pozostałe policyjne pojazdy elektryczne to osobowe auta Nissan Leaf. Jeden z nich zostanie przekazany do Wydziału Ruchu Drogowego KWP i będzie wykorzystywany do nadzoru bezpieczeństwa ruchu drogowego, a z kolejnych skorzystają policjanci Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie oraz Komendy Powiatowej w Szczecinku. Należy podkreślić, że oprócz samych samochodów zostały kupione też trzy naścienne stacje ładowania.

Nowe policyjne auta będą mogły wjeżdżać na tereny, gdzie zabronione jest korzystanie z silników spalinowych. Co więcej, mają w sobie łączyć kwestie ekonomiczności oraz odpowiedniego podejścia do problemów związanych z wyzwaniami w sferze ekologii. Cały koszt “ekologicznej inwestycji” w pojazdy zamknął się w 670 tys. złotych, z czego ponad 470 tysięcy to środki przekazane przez WFOŚiGW w Szczecinie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!