Wiadomości

Rada Programowa PISF stoi murem za skompromitowaną Sroką

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rada Programowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej negatywnie zaopiniowała wniosek Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ws. odwołania dotychczasowej dyrektor placówki, Magdaleny Sroki. Resort kultury zapowiedział oświadczenie w tej sprawie tuż po tym, jak do MKiDN wpłynie oficjalny komunikat z PISF.

Informacja o odwołaniu Magdaleny Sroki pojawiła się w zeszłą środę. Bezpośrednią przyczyną decyzji MKiDN był skandaliczny list sygnowany nazwiskiem Magdaleny Sroki, wysłany do stowarzyszenia  amerykańskich studiów filmowych Motion Picture Association of America, w którym znalazły się m.in. aluzje do rzekomej cenzury w Polsce.

– Resort nie wyobraża sobie dalszej współpracy z osobą, która przekazuje nieprawdziwe informacje na temat sytuacji w Polsce – zaznaczył wiceminister kultury Jarosław Sellin. Zapowiedział również konkurs na stanowisko nowego dyrektora PISF.

Rada Programowa placówki z Jackiem Bromskim na czele, uznała jednak decyzję MKiDN za błędną i negatywnie zaopiniowała wniosek w sprawie odwołania Magdaleny Sroki. Jak zaznaczył wiceminister kultury Paweł Lewandowski, oficjalne oświadczenie MKiDN w tej sprawie zostanie wydane w momencie otrzymania oficjalnego komunikatu z PISF.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!