Wiadomości

Rada Miasta Krakowa odrzuciła projekt finansowania in-vitro z budżetu miasta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl, Rada Miasta Krakowa odrzuciła projekt finansowania zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego metodą in-vitro z budżetu miasta. Przeciwko projektowi zagłosowało 21 radnych, natomiast 19 poparło inicjatywę, przygotowaną przez Małgorzatę Jantos z Nowoczesnej. Od głosowania wstrzymała się jedna osoba, a dwie były nieobecne.

 

Podczas trwającej kilka godzin debaty zwolennicy inicjatywy podkreślali, że miasto Kraków nie może stać obojętnie wobec faktu zakończenia finansowania in-vitro z budżetu państwa, wobec czego, ich zdaniem konieczne było wprowadzenie podobnego finansowania dla mieszkańców Krakowa. Z kolei przeciwnicy przypominali minimalną skuteczność metody in-vitro, a także szereg wątpliwości etycznych, jak choćby fakt zamrażania niepotrzebnych komórek, a także niebezpieczeństwa dla kobiet i samych dzieci poczętych tą metodą.

 

Do ostatniej chwili nie było wiadome jak zagłosują radni Klubu Przyjazny Kraków, którzy mogli przechylić szalę na korzyść zwolenników wprowadzenia finansowania in-vitro z budżetu miasta. Ostatecznie w głosowaniu wzięło udział 43 osoby, z czego projekt poparło 19. Radnych. Przeciw było 21. Od głosowania wstrzymała się jedna osoba. W głosowaniu nie wzięło udziału dwoje radnych.

 

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!