Europa Polska Wiadomości

Rabin Schudrich skarży się na hasła Marszu Niepodległości i jest zaniepokojony “rosnącym w siłę” antysemityzmem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak powiedział Michał Schudrich: „To jest bardzo bolesne, kiedy drugi obywatel Polski mówi, że nie ma dla mnie miejsca. Mam takie bardzo abstrakcyjne pytanie: jeżeli nie ma w Polsce miejsca dla Żydów, to co będzie, jeżeli Jezus będzie chciał przyjechać do Polski? To znaczy, że dla niego też nie będzie miejsca? Być może, jeżeli nie ma miejsca dla Żydów, to nawet Jezus nie może być tutaj”

Rabin zaznaczył również, że „każdy człowiek powinien pytać, dlaczego na 11 listopada był taki marsz, z takimi hasłami, których wcześniej nie było?”. „Co się stało? Co się zmieniło?”

Schudrich zauważył również, że „liczba antysemitów w Polsce nie zwiększyła się, ale ci, którzy są, czują się silniejsi”.

17 listopada Jarosław Kaczyński spotkał się z przedstawicielami środowisk żydowskich. Jak napisano w komunikacie: „Obaj reprezentanci ZGWŻ podziękowali prezesowi Kaczyńskiemu za stałe poparcie, jakiego rząd jego partii udziela na arenie międzynarodowej Izraelowi, i za osobiste wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego w tej kwestii. Przekazali mu także w prezencie kopię oświadczenia rabinów polskich z 2 września 1939r., wzywającego Żydów do wspólnej obrony zagrożonej ojczyzny”.

Wspomniano również o Marszu Niepodległości. Przedstawiciele społeczności żydowskiej wyrazili „oburzenie rasistowskimi hasłami wznoszonymi podczas tegorocznego Marszu Niepodległości w Warszawie. Prezes Kaczyński stwierdził, że także on jest tym hasłom stanowczo przeciwny”.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!