Wiadomości

Putin zdecydował o przerzuceniu tysięcy bojowników z Bliskiego Wschodu na wojnę z Ukrainą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Rosji Władimir Putin podjął decyzję o przekazaniu czołgów i systemów obrony przeciwlotniczej DNR i ŁNR, a także w sprawie przerzutu bojowników z Bliskiego Wschodu na Ukrainę.

Poinformowano, że na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Rosji minister obrony Siergiej Szojgu zaproponował przekazanie DNR i ŁNR systemów obrony przeciwlotniczej, w tym przenośnych wyrzutni rakiet przeciwlotniczych („trofjejnych” MANPADS), systemów przeciwpancernych, a także czołgów i broni strzeleckiej.

Putin poparł tę propozycję. Zgodził się on także z propozycją przerzutu bojowników z Bliskiego Wschodu. „Ponad 16.000 osób z krajów Bliskiego Wschodu chce przyjść z pomocą DNR i ŁNR” – miał powiedzieć Szojgu.

„Jeśli widzisz, że są ludzie, którzy chcą przyjechać dobrowolnie, zwłaszcza nie za pieniądze, i pomóc ludziom mieszkającym na Donbasie – no cóż, musimy się z nimi spotkać i pomóc im przenieść się w strefę wojny” – stwierdził Putin.

Wczoraj prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan odbył długą rozmowę telefoniczną z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem, w trakcie której zwrócił się on o zniesienie embarga na dostawy uzbrojenia do Turcji oraz danie jej wolnej ręki w sprawie “rozwiązania kryzysu”. Rosjanie tymczasem opublikowali film ukazujący oddziały syryjskie szykujące się do wyruszenia na Ukrainę…

W miastach znajdujących się pod kontrolą syryjskich sił rządowych od wielu dni trwają manifestacje poparcia dla rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Ich uczestnicy niezmiennie wyrażają gotowość do walki u boku Rosjan przeciw Ukraińcom.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!