Jeśli Zachód myślał, że Rosja się cofnie, to nie zrozumiał Rosji
Wiadomości

Putin: Jeśli Zachód myślał, że Rosja się cofnie, to nie zrozumiał Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeśli Zachód myślał, że Rosja się cofnie, to nie zrozumiał Rosji – powiedział Putin w 21. dniu wojny z Ukrainą. – Za obłudnym gadaniem i dzisiejszymi działaniami tak zwanego kolektywnego Zachodu kryją się wrogie cele geopolityczne. Po prostu nie chcą silnej i suwerennej Rosji – dodał.

– Operacja rozwija się pomyślnie, ściśle według wcześniej zatwierdzonych planów – stwierdził dziś Władimir Putin. Według niego taktyka rosyjskiego Ministerstwa Obrony „opłaciła się, robione jest wszystko tak, aby uniknąć ofiar wśród ludności cywilnej”.

Gospodarz Kremla stwierdził nadto, że zachodni patroni „popychają Kijów do rozlewu krwi” dostarczając broń i najemników. Według Putina „wszystkie możliwości dyplomatyczne zostały w pełni wyczerpane”, a Rosji „nie pozostawiono żadnych możliwości pokojowego rozwiązania problemu”.

Prezydent Rosji stwierdził dziś, że Rosja jest gotowa dyskutować o neutralnym statusie Ukrainy w rozmowach mających na celu zakończenie działań wojennych, ale Moskwa i tak osiągnie cele swojej operacji wojskowej, które zaplanowała. W przemówieniu wygłoszonym do członków rządu, które było transmitowane w państwowej telewizji, Putin powiedział, że Zachód tylko wzmocni Rosję swoimi wrogimi działaniami.

Wspominając o sankcjach, stwierdził, że inflacja i bezrobocie wzrosną, ale obiecał wsparcie rodzinom z dziećmi. Dodał, że będą również potrzebne strukturalne zmiany w gospodarce.

Dalej mówił, że Zachód ogłosił niewypłacalność Rosji z powodu sankcji związanych z konfliktem na Ukrainie. Jego zdaniem działania wojenne są jedynie pretekstem do nałożenia restrykcji na Moskwę.

– Zachód nawet nie próbuje ukrywać, że ich celem jest zniszczenie całej rosyjskiej gospodarki, każdego Rosjanina – oświadczył Putin.

/dorzeczy.pl, Ukraińska Prawda/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!