muzułmanie
Gospodarka Polska Wiadomości

Pseudopatriotyczny PiS wybudował osiedle dla muzułmańskich imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Pod Płockiem powstało właśnie ogromne miasteczko kontenerowe dla kilku tysięcy muzułmańskich imigrantów zarobkowych z Azji i Bliskiego Wschodu. Osiedle powstało na budowie kompleksu Olefin III pod Płockiem, jednej ze sztandarowych inwestycji zależnej od władz PiS spółki skarbu państwa – Orlenu. W tym tygodniu wprowadzają się tam pierwsi migranci. Okoliczni mieszkańcy nie są z tego powodu zbytnio zadowoleni.

Docelowo na budowie pracować ma od 10 do 13 tysięcy ludzi – głównie z krajów azjatyckich oraz z Bliskiego Wschodu. W kompleksie mają być wytwarzane produkty petrochemiczne, na bazie których powstaną między innymi środki czystości, artykuły chemiczne i medyczne.

– Są obawy dotyczące bezpieczeństwa, ale studzimy nastroje i emocje – zapewnia wójt gminy Stara Biała Sławomir Wawrzyński. – Nie nakręcamy spirali. Wszyscy musimy jakoś się z tym uporać. Na razie nie mamy żadnych problemów. Pierwsi obcokrajowcy są już na budowie. Widujemy ich w naszych sklepach czy na ulicy. Zawsze są uprzejmi – zapewnia wójt gminy Stara Biała.

Źródło: Tok.fm

NASZ KOMENTARZ: Wójt nie może mówić inaczej, jak tylko ćwierkając z politycznie poprawnego klucza. W ten sam sposób zaczynała się imigracja w Zachodniej Europie. Dziś Francuzi czy Szwedzi mają strefy “no go”, lawinowo narastającą ilość kradzieży, gwałtów, pobić i porachunków gangsterskich, także z użyciem broni palnej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!